Grāmatvedības pakalpojumi Jūsu biznesam ar 100% garantētu rezultātu.

Zvaniet tūlīt un saņemiet bezmaksas konsultāciju.

(Pirmdiena - Piektdiena 9:00-20:00; Sestdiena 10:00-16:00

pieprasīt zvanu

Apdrošināšanas polise

Atskaišu nodošana VID

Akcija

Akcīzes nodokļa likmju maiņa alkoholiskajiem dzērieniem 2015.gada 1.augustā un obligātā inventarizācijas veikšana

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka saskaņā ar likumu "Par akcīzes nodokli" 2015.gada 1.augustā tiek mainītas akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Atbilstoši likuma „Par akcīzes nodokli” pārejas noteikumu 12.1 punktam, palielinoties akcīzes nodokļa likmēm, likumā noteiktajām personām:

  • jāinventarizē attiecīgo akcīzes preču un akcīzes nodokļa marku krājumi;
  • jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS) inventarizācijas saraksts un nodokļa starpības aprēķins;
  • jāveic akcīzes nodokļa starpības samaksa valsts budžetā.

Apstiprināts noliktavas turētājs, reģistrēts saņēmējs, īslaicīgi reģistrēts saņēmējs un importētājs(preču veids alkoholiskie dzērieni):

2015.gada 1. augustā:

  • veic uzskaitē esošo alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu inventarizāciju, ja akcīzes nodoklis, atbilstoši uzskaitē esošajām akcīzes nodokļa markām, ir samaksāts kādā no iepriekšējiem taksācijas periodiem pirms akcīzes nodokļa likmju maiņas, un ar attiecīgajām akcīzes nodokļa markām marķēt paredzētie vai marķētie alkoholiskie dzērieni nav nodoti patēriņam vai laisti brīvā apgrozībā;
  • veic uzskaitē esošo alkoholisko dzērienu krājumu inventarizāciju, ja par attiecīgajām akcīzes precēm nodoklis samaksāts saskaņā ar likuma 23.panta trīspadsmito daļu un tās ir atdotas atpakaļ attiecīgajā akcīzes preču noliktavā (tikai apstiprināts noliktavas turētājs);
  • veic uzskaitē esošo alkoholisko dzērienu krājumu inventarizāciju (tikai reģistrēts saņēmējs).

Līdz 2015.gada 17. augustam veic akcīzes nodokļa starpības aprēķinu un iesniedz EDS inventarizācijas sarakstu/us un nodokļa aprēķinu ar valsts budžetā maksājamo nodokļa starpības summu par inventarizācijas rezultātā konstatētajiem alkoholisko dzērienu krājumiem;

Līdz 2015.gada 14.septembrim samaksā valsts budžetā aprēķināto akcīzes nodokļa starpības summu.

Alkoholisko dzērienu vairumtirgotājs, mazumtirgotājs, alus mazumtirgotājs:

  • 2015.gada 1.augustā inventarizē visus uzskaitē esošos alkoholisko dzērienu krājumus;
  • līdz 2015.gada 17. augustam veic akcīzes nodokļa starpības aprēķinu un iesniedz EDS inventarizācijas sarakstu/us un nodokļa aprēķinu ar valsts budžetā maksājamo nodokļa starpības summu par inventarizācijas rezultātā konstatētajiem alkoholisko dzērienu krājumiem;
  • līdz 2015.gada 14.septembrim samaksā valsts budžetā aprēķināto akcīzes nodokļa starpības summu.

Ja pēc stāvokļa dienā, kad notiek nodokļa likmju maiņa, t.i., 2015.gada 1.augustā, uzskaitē vai faktiskā rīcībā nav alkoholisko dzērienu  krājumu, to fiksē uzņēmuma sastādītajā inventarizācijas sarakstā. Šādā gadījumā EDS dokumenta Akcīzes preču inventarizācijas saraksts un nodokļa starpības aprēķins komentāra laukā norāda apliecinājumu, ka akcīzes nodokļa starpības aprēķins netiek veikts, 2015.gada 1.augustā uzskaitē vai faktiskā rīcībā nav alkoholisko dzērienu vai alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu.

Atgādinām, ka saskaņā ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” no šī gada 1.augusta akcīzes nodokļa likme par 100 litriem alus ir 3,80 EUR par katru tilpumprocentu (bet ne mazāk kā 7,40 EUR par 100 litriem alus), bet vīnam 70 EUR par 100 litriem vīna. Raudzētajiem dzērieniem ar absolūtā spirta saturu līdz 6 tilpumprocentiem noteikta likme 64 EUR, bet ar absolūtā spirta saturu virs 6 tilpumprocentiem – 70 EUR apmērā par 100 litriem. Nodokļa likme starpproduktiem – par 100 litriem dzēriena ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem ir 70 EUR, bet ar spirta saturu virs 15 tilpumprocentiem – 110 EUR. Pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem akcīzes nodokļa likme palielināta līdz 1360 EUR par 100 litriem absolūtā spirta.


Iesakām izlasīt

Plānots paplašināt PVN apgrieztās maksāšanas kārtības piemērošanu un precizēt nodokļu regulējumu attiecībā uz automašīnām

Finanšu ministrija (FM) pēc nevalstiskā sektora iniciatīvas nākamā gada budžeta izskatīšanai 2. lasījumā Saeimā ir iesniegusi priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz paplašināt PVN apgrieztās maksāšanas kārtības piemērošanu. Tāpat iesniegti priekšlikumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, lai risinātu problēmu ar vieglo transportlīdzekļu pārbūvi par kravas automobiļiem nodokļu optimizēšanas nolūkā. Papildu FM piedāvā atbrīvot no uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas tos uzņēmējus, kuru turējumā ir fiziskas personas transportlīdzeklis.

Gada ienākumu deklarāciju par 2015. gadu var sākt sniegt no šī gada 1. marta

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka Gada ienākumu deklarācija par 2015. gadā gūtajiem ienākumiem jāiesniedz VID no 2016. gada 1. marta. Tieši tādēļ tā šobrīd vēl nav pieejama VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Arī papīra formātā Gada ienākumu deklarāciju par 2015. gadu aicinām iesniegt, sākot ar 2016. gada 1.martu, jo tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju informācija.  Tā nepieciešama, lai VID varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

No 2016.gada 1.janvāra tiek ieviests diferencētais neapliekamais minimums

Saeima 30.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas no nākamā gada paredz pakāpeniski ieviest diferencēto neapliekamo minimumu.

Akcīzes nodokļa likmju maiņa alkoholiskajiem dzērieniem 2015.gada 1.augustā un obligātā inventarizācijas veikšana

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka saskaņā ar likumu "Par akcīzes nodokli" 2015.gada 1.augustā tiek mainītas akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Finanšu ministrija rosinās mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem ierobežot pakalpojumu sniegšanu juridiskajām personām

17. novembrī Ministru kabineta sēdē, izskatot grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā pirms to virzīšanas Saeimā uz otro lasījumu, finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka rosinās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem jau no 2016. gada ierobežot pakalpojumu sniegšanu juridiskajām personām (neierobežojot preču pārdošanas iespējas).