Grāmatvedības pakalpojumi Jūsu biznesam ar 100% garantētu rezultātu.

Zvaniet tūlīt un saņemiet bezmaksas konsultāciju.

(Pirmdiena - Piektdiena 9:00-20:00; Sestdiena 10:00-16:00

pieprasīt zvanu

Apdrošināšanas polise

Atskaišu nodošana VID

Akcija

Saimnieciskās darbības pamatdarbības veidu jānorāda atbilstoši NACE kodam

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka 2015.gada 13.oktobrī stājās spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Minētajos grozījumos ir noteikts nodokļu maksātāja pienākums sniegt VID informāciju par pamatdarbības veidu atbilstoši saimnieciskās darbības statistiskās klasifikācijas kodiem – NACE.

Tiem nodokļu maksātājiem, kas ir reģistrējušies līdz 2015.gada 13.oktobrim, ir noteikts pienākums līdz 2016.gada 1.maijam iesniegt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS) informāciju par iepriekšējā taksācijas gada pamatdarbības veidu, ja tas iepriekšējā taksācijas gadā ir mainījies vai neatbilst iepriekš sniegtajai informācijai.

Savukārt tie nodokļu maksātāji, kas uzsāk saimniecisko darbību, informāciju iesniedz mēneša laikā pēc saimnieciskās darbības reģistrācijas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā vai VID. Papildus informējam, ka, reģistrējot saimniecisko darbību VID, nodokļu maksātājiem ir iespēja uzreiz norādīt darbības veidus, tai skaitā pamatdarbības veidu.

Nodokļu maksātāji informāciju par savu pamatdarbības veidu var iesniegt  EDS  sadaļā “Dokumenti” – “No veidlapas” – “Citi” – “Informācija VID klientu apkalpošanas centriem”, iesniedzot nodokļu maksātāja (juridiskās vai citas personas) ziņojumu par izmaiņām reģistrācijas lapā, norādot uzņēmuma darbības veidus un obligāti norādot pamatdarbības veidu atbilstoši saimnieciskās darbības statistiskās klasifikācijas kodiem – NACE. Līdz 2015.gada 31.decembrim minētā ziņojuma veidlapa ir Ministru kabineta 2001.gada 27.marta noteikumu Nr.150 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā” 4.pielikums, savukārt no 2016.gada 1.janvāra spēkā būs veidlapas, kas noteiktas Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra noteikumu Nr.537 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju valsts ieņēmumu dienestā” pielikumā.

Lai nodokļu maksātājiem atvieglotu informācijas iesniegšanas procesu, paredzēts, ka, sākot ar 2016.gadu, EDS tiks nodrošināta strukturēta dokumenta izvēlne, lai paziņotu par pamatdarbības veidu vai izmaiņām tajā, atbilstoši norādot NACE kodu.

NACE kodu klasifikators atrodams Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapā.

__________

Avots: vid.gov.lv


Iesakām izlasīt

Saeima nosaka kriminālatbildību par “aplokšņu algu” izmaksāšanu

Saeima 10.martā trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Krimināllikuma grozījumus, paredzot virkni izmaiņu krimināltiesiskajā regulējumā. Tostarp likumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kas paredz kriminālatbildību darba devējam, kurš izmaksā darba samaksu, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē.

Deputāti konceptuāli atbalsta mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu līdz 15%; sociālās iemaksas no minimālās algas atcels
Deputāti konceptuāli atbalsta mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu līdz 15%; sociālās iemaksas no minimālās algas atcels

No nākama gada mikrouzņēmumu nodokļa likmi plānots noteikt 15 procentu apmērā no apgrozījuma. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 13.decembrī konceptuāli atbalstītie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā.

Izmaiņas „Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā”

15. septembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika izskatīta un atbalstīta iespēja paaugstināt uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likmes, ņemot vērā patēriņa cenu indeksa izmaiņas. Tāpat tika akceptēts ierosinājums pārcelt uz 2017. gada 1. janvāri 2016. gada 1. janvārī paredzēto transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas kārtības maiņu, kura paredz maksāt nodokli par faktisko transportlīdzekļa ekspluatācijas periodu, nevis par kārtējo gadu.

Jauns gada pārskatu likums

Saeima 22.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma jaunu Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu.