Grāmatvedības pakalpojumi Jūsu biznesam ar 100% garantētu rezultātu.

Zvaniet tūlīt un saņemiet bezmaksas konsultāciju.

(Pirmdiena - Piektdiena 9:00-20:00; Sestdiena 10:00-16:00

pieprasīt zvanu

Apdrošināšanas polise

Atskaišu nodošana VID

Akcija

Valsts ieņēmumu dienests atgādina par darba ņēmēju tiesībām un pienākumu aizpildīt elektronisko algas nodokļu grāmatiņu

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka kopš 2014.gada 1.jūnija informācijas par galveno ienākuma gūšanas vietu, apgādībā esošām personām un papildu atvieglojumiem iekļaušana algas nodokļa grāmatiņā ir nodokļu maksātāja pienākums un vienlaikus arī izvēle, un aicina darba devējus informēt savus darbiniekus par viņu pienākumu un tiesībām.

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka no 2014.gada 1.jūnija visiem nodokļu maksātājiem algas nodokļa grāmatiņa ir tikai elektroniskā formā un gan pašai personai, gan personas darba devējam tā ir pieejama, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (turpmāk – EDS). Tas nozīmē, ka līdz 2014.gada 1.jūnijam papīra formā izsniegtās algas nodokļa grāmatiņas pēc 2014.gada 1.jūnija vairs nav aktuālas. Personām, kurām līdz 2014.gada 1.jūnijam jau bija izsniegta algas nodokļa grāmatiņa papīra formā, tā automātiski tika aizstāta ar elektronisko algas nodokļa grāmatiņu. Savukārt personām (arī nepilngadīgām), kurām līdz 2014.gada 1.jūnijam nebija izsniegta algas nodokļa grāmatiņa papīra formā, lai to iegūtu, ir jāiesniedz iesniegums VID par algas nodokļa grāmatiņas izsniegšanu, un VID to izveidos vienas dienas laikā.

VID norāda, ka informācijas par galveno ienākuma gūšanas vietu, apgādībā esošām personām un papildu atvieglojumiem iekļaušana algas nodokļa grāmatiņā ir nodokļu maksātāja pienākums un vienlaikus arī izvēle. Tādējādi nepieciešamie ieraksti un izmaiņas par darba devējam sniedzamo informāciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai algas nodokļa grāmatiņā jāveic fiziskajām personām pašām, izmantojot EDS.

VID aicina arī darba devējus informēt tos savus darbiniekus, kuri nav iesnieguši savu elektronisko algas nodokļa grāmatiņu darba devējam, par viņu pienākumu un tiesībām atzīmēt savā elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā galveno ienākuma gūšanas vietu, kā arī norādīt informāciju par apgādībā esošām personām un papildu atvieglojumiem.

Papildus VID uzsver: ja persona nevēlas, lai darba devējam ir redzama informācija par personas invaliditāti vai apgādībā esošām personām, persona var EDS elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā atzīmi par to neizdarīt un vienlaikus pienākošos nodokļu atvieglojumus saņemt, iesniedzot attiecīgā taksācijas gada ienākumu deklarāciju, kurā piemēro visus atvieglojumus, uz kuriem personai ir tiesības.

Tādējādi ir nodrošinātas personas tiesības saņemt visus atvieglojumus, tai skaitā atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli pilnā apmērā.

Personu ērtībai visas minētās izmaiņas elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā var veikt gan attālināti EDS, gan personīgi, ierodoties VID klientu apkalpošanas centrā. Ja vēlamās izmaiņas norāda iesniegumā papīra formā un iesniedz VID darbiniekam, tas veiks izmaiņas personas elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā un par veiktajām izmaiņām personai izsniegs izdruku papīra formā.

Savukārt darba devējiem EDS ir pieejama informācija par tiem saviem darbiniekiem, kas šo darba devēju ir norādījuši kā galveno ienākuma gūšanas vietu un ir norādījuši piemērojamos nodokļu atvieglojumus. Vienlaikus VID vienas dienas laikā elektroniski informē darba devēju, ja darba ņēmējs ir veicis izmaiņas saistībā ar piemērojamiem atvieglojumiem, nosūtot informāciju uz e-pasta adresi, kas norādīta sadaļā “Sarakste ar VID”.

Tādējādi darba devējs ir nodrošināts ar aktuālāko informāciju par darba ņēmēju, un uz tās pamata tiek piemēroti atvieglojumi ienākuma nodokļa aprēķināšanai.

Papildus VID uzsver, ka gadījumā, ja darba ņēmēja algas nodokļa grāmatiņā nav norādīta informācija par apgādībā esošām personām vai papildu atvieglojumiem, personai ir tiesības, sākot no nākamā gada 1.marta, trīs gadu laikā iesniegt VID gada ienākumu deklarāciju, norādot visus atvieglojumus, tādējādi atgūstot visu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Atgādinām, ka pieslēgties EDS var, izmantojot portāla www.latvija.lv piedāvātos autentifikācijas līdzekļus (vairāku Latvijas kredītiestāžu – AS “Swedbank”, AS “SEB banka”, AS “Citadele banka”, AS “Norvik banka”, “Nordea Bank”, AS “DNB banka” un AS “Meridian Trade Bank” – internetbanku lietotājvārdu un paroli) vai Pilsonības un migrācijas pārvaldes izsniegto eID viedkarti. Savukārt tie EDS lietotāji, kuriem ar VID jau ir noslēgts EDS līgums, joprojām var autentificēties sistēmā, lietojot VID izsniegto lietotājvārdu un paroli.

Plašāka informācija par elektroniskajām algas nodokļa grāmatiņām pieejama VID mājaslapā īpaši izveidotā sadaļā “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa”.

Avots: vid.gov.lv


Iesakām izlasīt

Par kases aparātu un kases sistēmu lietošanu līdz 2016.gada 31.decembrim
Par kases aparātu un kases sistēmu lietošanu līdz 2016.gada 31.decembrim

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) sniedz skaidrojumu  par kases aparātu un kases sistēmu lietošanu laika periodā no 2016.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim, kā arī par normatīvo regulējumu kases aparātu un kases sistēmu tehniskajām prasībām

No 2016. gada komersantiem būs jādeklarē iedzīvotāju veiktie līzinga un/vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumi
No 2016. gada komersantiem būs jādeklarē iedzīvotāju veiktie līzinga un/vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumi

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka tiem nodokļu maksātājiem, kuri sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus, sākot no 2016. gada katru gadu līdz 1. februārim būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā informatīvā deklarāciju par fiziskās personas – Latvijas Republikas rezidenta – veiktajiem līzinga un/vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem, kuru summa mēnesī pārsniedz 360 euro vai šādu iemaksu kopsumma kalendārā gada laikā pārsniedz 4320 euro. Informatīvā deklarācija būs jāiesniedz arī kapitālsabiedrībām, ražotājiem, pārdevējiem, pakalpojuma sniedzējiem un komersantiem, kas sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus, izņemot kredītiestādes.

Grozījumi „Pievienotās vērtības nodokļa likumā”

Saeima 30.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, ieviešot vairākas izmaiņas nodokļa piemērošanā.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāze papildināta ar informāciju par reģistrētām kvītīm
Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāze papildināta ar informāciju par reģistrētām kvītīm

Izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) reģistrēto kvīšu vienoto datubāzi, jebkura persona var pārliecināties, vai darījuma partnerim ir reģistrēta kvīts, neprasot to apliecināt pašam darījuma partnerim.

Saimnieciskās darbības pamatdarbības veidu jānorāda atbilstoši NACE kodam

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka 2015.gada 13.oktobrī stājās spēkā grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Minētajos grozījumos ir noteikts nodokļu maksātāja pienākums sniegt VID informāciju par pamatdarbības veidu atbilstoši saimnieciskās darbības statistiskās klasifikācijas kodiem – NACE.